27 вересня 2014 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього у храмі «Всіх Святих землі Української»  було звершено  Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Після читання Євангелія настоятель храму, митрофорний протоієрей Володимир, виголосив проповідь про Хрест Господній та виклав історію і сутність свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. У своєму слові прот. Володимир також зазначив, що ” частина Хреста Господнього була розділена на частинки і фактично кожна помісна православна церква частину Хреста Господнього зберігає як найбільшу святиню. Така частинка Хреста поміщена на престольний хрест в серці Київського Патріархату, в Володимирському соборі, і коли Патріарх починає службу, він завжди виходить з цим хрестом, щоб дати благословення вірним. Багато людей до цього хреста приклоняються, але не всі знають, що в ньому поміщена частинка Хреста, на якому було розп’ято Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.”

В кінці проповіді отець Володимир підсумував :

Хрест Господній являється для нас не тільки символом нашого спасіння, він є доленосним в житті кожної людини.  І кожен із нас цей прообраз Хреста Господнього носить на шиї. В когось це простий дерев’яний, в когось – дорогий, інхрустований, але це не має значення. Хреста Господнього кожен християнин повинен носити у своєму серці. І якщо слова Христа для нас є цінними і важливими у житті, то знайте, що наше серце є не тільки вертепом, в якому народжується Бог, наше серце є ще й Голгофою, на якому Бог розпинається за гріхи кожного з нас, якщо ми не приходимо до нього з покаянням.” 

Після закінчення богослужіння під молитовний спів «Хресту Твоєму поклоняємось Владико і Святеє Воскресіння Твоє славимо» отець Володимир вклонився хресту.

 

Про історію і сутність свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього можна прочитати на нашому сайті в розділі “Віровчення”.

 

IMG_5952 IMG_5954 IMG_5957 IMG_5959 IMG_5970 IMG_5980 IMG_5978 IMG_5987 IMG_5990 IMG_5993 IMG_6003 IMG_6011

 

Categories: Новини

Leave a Reply


Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.