Історія заснування парафії Храму Всіх Святих землі Української

Парафія Всіх Святих землі Української було зареєстровано виконкомом Хмельницької обласної Ради народних депутатів рішення №193 від 20 листопада 1991року як громада Хмельницької Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, за адресою м. Хмельницький пер. Шевченка.3, кв.51.

12 серпня 1996року за номером №492 були проведені зміни до статуту по зміні поштової адреси 280000 м. Хмельницький вул. Пушкінська 13/6.

В цьому ж році релігійна громада на своїх зборах прийняла рішення звернутися до міської влади в особі Чекмана М.К з проханням про виділення земельної ділянки,  в Південно-Західного мікрорайоні біля заводу «КАТІОН» для будівництва православного храму.
Ділянка площею 0,48га була виділена за адресою м. Хмельницький,  вул. Тернопільська 24.

Освячення Хреста та місця під будівництво храму звершив Святійший Димитрій Патріарх УАПЦ
Була побудована тимчасова каплиця з дзвіницею для проведення Богослужінь.

22 лютого 1998р. Релігійна громада звертається до органів Державної влади з проханням зареєструвати зміни в статуті релігійної громади про перехід в юриздикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Данні зміни були зареєстровані розпорядженням голови державної адміністрації 24 березня 1998р. за номером №1273.

У 2001 році тодішній настоятель парафії прот. Василь Максимів без рішення парафіяльних зборів та згоди громади обманним шляхом переходить в юриздикцію УПЦ Московського Патріархату риєструючи нову релігійну громаду на фактичну адресу релігійної громади Всіх Святих землі Української.

Віруючі звертаються до прявлячого архиієрея та до органів державної влади з протестом  що до переходу та приналежності  до Московського Патріархату, після цього прот. Василь Максимів звільняється від обовязків настоятель парафії та почисляється за штат.
Настоятелем парафії призначається священик. Володимир Марущак.

У цьому ж році громада звертається до органів державної влади з проханням зареєструвати зміну юридичної адреси з вул. Пушкінська 13/6 на вул. Тернопільська 24.

В 2002 році був розроблений проект храму Всіх Святих землі Української, архітектором Петром Івановичем Карпюком.
14 лютого 2004р. в Свято Стрітеня Господнього преосвящений Антоній Єпископ Хмельницький і Камянець-Подільський з духовенством м. Хмельницького звершив чин освячення наріжного каменя і закладення капсули.

З цього часу триває будівництво Храму Всіх Святих землі Української.

Висловлюємо щиру подяку всім тим, хто допомагає у будівництві храму
та відродження Української духовності на основі Християнських цінностей
на Подільський землі!
Просимо Ваших Святих молитов та допомоги у завершенні будівництва храму.
Всіх не байдужих людей які прилучаються до розбудови
Помісної Української Православної Церкви.
Закликаємо на всіх Вас Боже благословіння!