На п’ятий день після входу Господнього в Єрусалим православні віруючі всього світу відзначають Великий четвер, починаючи з якого протягом трьох днів всі церковні служби будуть присвячені спогадам про земні страждання Господа нашого Ісуса Христа. При цьому, сам Великий четвер, котрий іменується також Чистим, присвячується спогаду Тайної Вечері, під час якої Спаситель омив ноги Своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові та покори.
У Великий Четвер в нашому храмі, о 8.00 годині, була звершена Літургія святителя Василія Великого, яка поєднується з Вечірньою на знак того, що Тайна Вечеря була звершена Господом саме ввечері. Службу очолив настоятель храму, митр. прот. Володимир Марущак, і з ним разом співслужив ієрей Мирослав Кузенко.

У Великий Четвер увечері, о 18.00, митр. прот. Володимир Марущак разом з о. Євгеном Василишиним відслужили послідування Святих і Спасительних Страстей Господа нашого Ісуса Христа. Під час цієї служби настоятелем храму було прочитано  дванадцять Євангелій, тобто 12 уривків зі всіх чотирьох Євангелій, де йдеться про страждання Христа перед розп’яттям, починаючи з останньої бесіди Його з учнями за Таємною Вечерею і закінчуючи похованням Його в саду Йосифа Аримафейського і приставлянням військової сторожі до Його гробу. Під час читання Євангелій всі прихожани храму стояли із запаленими свічками, показуючи цим, з одного боку, те, що слава і велич не залишили Господа і під час Його страждань, а з другого боку – гарячу любов до свого Спасителя. Після богослужіння всі співучасники молитви несли з собою запалену свічку (з якою простояли всю службу) додому.

IMG_6450

IMG_6453

IMG_6455

IMG_6457

IMG_6460

IMG_6461

Categories: Новини

Leave a Reply


Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.