23 лютого 2015 року Українська Православна Церква вступила у Великій Піст. Перлиною Православного Богослужіння у Великий Піст є Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського.

У перші чотири дні Великого Посту цей канон ділится на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю. Більше ніж 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.

Канон написаний від першої особи, але оплакуючи власні гріхи святий Андрій Критський молитовно зітхає ніби за гріхи всьго людства. Канон розпочинається з особистого волання: «З чого я почну оплакувати окаянні діла мого життя? Який початок покладу я, Христе, нинішньому риданню?». Один за одним повстають перед нами наші гріхи, що глибоко пов’язані зі всією історією людства і трагедією відносин між Богом і людьми.

В нашому храмі також чотири вечора митр.прот. Володимир разом з вірянами підносили до Бога покаянні молитви душі за всі вчинені гріхи. А після читання канону о.Володимир підсумував:

” …ці слова, які ми чули у Великому Каноні прп. Андрія Критського, – це є приклади із Біблійної історії Старого і Нового Завітів. Живі приклади того, що є різні люди, описані в Біблії: одні через покаяння досягли блаженства, інші, в яких було відсутнє покаяння, зазнали загибелі. І з таким словом Святого Письма звертається до себе, особисто до своєї душі арх. Криту – Андрій.

Ці слова будуть актуальні для кожної людини, яка буде жити, незалежно від часу, незалежно від віку. І ці слова, що ми читаємо у Святому Пості вони читаються не дарма, тому що вони закликають кожну людину до роздумів над власною душею у справі власного спасіння…”

IMG_6326IMG_6327IMG_6328IMG_6329IMG_6330IMG_6331IMG_6332

Categories: Новини

Leave a Reply


Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.